איך ליצור חווית משתמש מעולה

בשנים האחרונות אנו מסתמכים במקרים רבים על אפליקציות שונות אשר מוצעות לנו בתשלום או בחינם. אפליקציות ישנן בכל תחום כמעט וכולנו משתמשים בהם בדרך זו או אחרת. אבל מה גורם לנו להשתמש דווקא באפליקציה זו או אחרת? ומה גורם לנו להסיר אפליקציות לאחר ניסיון קצר? הגורם העיקרי והחשוב ביותר הוא חווית משתמש שלנו UX. מדובר על הדרך שבה אנו חווים את השימוש ביישום, נוחות התפעול שלה ורמת הבהירות שלה. ככל שהאפליקציה תהיה יותר ברורה ונוחה להפעלה, כך גדל הסיכוי שנישאר אתה ונשתמש בה יותר.

איך ליצור חווית משתמש מעולה

לאן חותרת האפליקציה

אפליקציה טובה היא כזו שכיף להפעיל, ניתן לבטוח בה והיא מעודכנת ואמינה. מפתחי האפליקציה ירצו שהמשתמש יבצע פעולות, יגיב, יקנה וישתף את האפליקציה. בניית אפליקציה היא תהליך מורכב וארוך שמתבסס על ידע של אנשים רבים בתפקידים שונים. הכול מתחיל ברעיון אחד פשוט בדרך כלל, בעיה כל שהיא שהאפליקציה אמורה לפתור לנו.

אם למשל מדובר באפליקציית ניווט, חשוב מאוד שהיא תהיה נוחה, בטיחותית וברורה מאוד. המשתמש הממוצע לא ייתן לאפליקציה יותר מהזדמנות אחת או שתיים לפני שיעיף אותה לכל הרוחות. מכיוון שמדובר בדרך כלל בהוצאה כספית גדולה אז כדאי מאוד לפנות לאנשים אשר מתמחים בתחום ויודעים בדיוק מה צריך לעשות ללא פשרות.

החשיבות שבחווית המשתמש

בניית אפליקציות טובות עד כמה שיהיה לא יצליחו להתקיים ללא חווית משתמש מעולה. הצרכן הממוצע הוא מאוד מפונק ובררן ולא ניתן לעבוד עליו בקלות. ברגע שאפליקציה לא נוחה לשימוש היא לא תישאר על המכשיר או המחשב הנייד. מאידך אם האפליקציה טובה אז אנשים יסכימו אפילו לשלם עבור השימוש בה.

חוויית משתמש UX חשובה בכל תחום, גם גלישה באתר מסוים או שימוש במכשיר סלולרי ימדדו על ידי רמה החוויה. לעיתים אפילו מכשול קטן ומעצבן עלול להביא להפסד של לקוחות וכסף רב. לכן גם לאחר שהאפליקציה או האתר באוויר יש לדאוג לתמיכה בה ולהיות עם האצבע על הדופק. מומלץ גם לבצע פרסונליזציה אשר תקרב אליכם את קהל היעד שלכם ותרחיק גורמים שאינם נחוצים.