איך מתחילים לפתח אפליקציה

עם עליית השימוש במכשירי הסלולר הניידים, עולה הדרישה לאפליקציות איכותיות. אנשים רבים אינם מצליחים לדמיין את חייהם ללא היכולת לכוון את הווייז כדי להגיע למקום מסוים ברכב או ללא יכולת לשוחח בקלות ובמהירות באמצעות אפליקציית התקשורת ווצאפ. משום כך, פיתוח אפליקציות הוא תחום הולך ומתפתח. לאנשים לא מעטים יש רעיונות מקוריים וטובים לגבי האפליקציה שהם רוצים להשיק, אפליקציה שתתרום להעלאת איכות החיים של המשתמשים. עם זאת, לרבים מהם אין את הניסיון והידע הדרושים לפיתוח.

איך מתחילים לפתח אפליקציה

פיתוח אפליקציה – המדריך למפתח המתחיל

יש לכם רעיון שישנה את כלי התחבורה בישראל? רוצים לפתח אפליקציית משחקים שאיש לא חשב עליה? לפני הכול, עליכם להכיר את שבי הפיתוח הבאים:

  • הרעיון הוא הכול – לפני שאתם פונים ללימודי תכנות אינטנסיביים, כדאי שתדעו איזו מטרה אתם רוצים להשיג. כשמדובר באפליקציה, חשוב לתכנן אותה לפרטי פרטים: למי היא מיועדת, אילו פונקציות חיוניות היא כוללת וכדומה.
  • לבחור את הפלטפורמה לפיתוח – מכיוון שאנדרואיד ו-iOS הן שתי מערכות הפעלה שונות לחלוטין, יש צורך להחליט עבור איזו מערכת הפעלה אתם מפתחים את האפליקציה. אם אתם מפתחים אפליקציה עבור אייפון, יש צורך לרכוש ידע בשפת התכנות Objective C. כדי לפתח אפליקציה באנדרואיד, יש צורך בידה מקיף בשפת ה-Java.
  • להתנסות בלימודי תכנות – האפליקציה מתבססת ברובה על תכנות. אם תחום זה חדש עבורכם, תגלו עד מהרה כי מדובר בתחום רציני הדורש השקעה והתמדה. לפני שאתם פונים לפתח אפליקציה, בחנו אם תכנות זה תחום המדבר אליכם. כי כדי לפתח אפליקציה טובה, יש צורך “לנשום” תכנות מהבוקר ועד הליל, ובסופו של דבר גם לאהוב אותו.
  • לבדוק את האפליקציה – לאורך כל שלבי פיתוח אפליקציה יש צורך לבדוק איך היא פועלת. לפיכך, אם למשל אתם מפתחים אפליקציה לאייפון, אך הטלפון הסלולרי שלכם פועל על מערכת ההפעלה אנדרואיד, חשוב להשיג אייפון כדי לבדוק את האפליקציה כל עוד היא בשלב הפיתוח. כך תוכלו לגלות תקלות ולתקן אותן במהירות.
  • לדאוג לעיצוב – לאחר שהאפליקציה מתפקדת היטב, יש צורך לפנות למעצב גרפי כדי לתכנן את העיצוב שימשוך את לב הגולשים ויגרום להם להוריד את האפליקציה.
  • לפרסם את האפליקציה – כאשר האפליקציה שלכם מוכנה ומזומנה לפעולה, כל שנותר לעשות הוא לשווק אותה. כדי לעשות זאת, ניתן לנצל את המדיה הדיגיטלית העומדת לרשותנו: יוטיוב, רשתות חברתיות ואתרי אינטרנט.

פיתוח אפליקציות הוא תחום מורכב, ולכן אם יש לכם רעיון טוב אך אינכם מעוניינים להתעסק בתחום התכנות, תוכלו לפנות לחברה המפתחת אפליקציות. בעזרת מקצוענים תוכלו לפתח את האפליקציה שתמיד חלמתם עליה במהירות.