בניית אפליקציה למתחילים

התעוררתם בבוקר והרגשתם שאתם מוכנים לשנות את העולם. יש לכם רעיון לאפליקציה שתשנה את תפיסת המשתמשים, תקצר זמנים ותביא תועלת לעולם. אך לפני הכול, אתם מבינים כי עליכם לעבור עוד דרך ארוכה כדי לממש את החזון שלכם, מכיוון שאין לכם רקע בתכנות. אך אל דאגה, בימינו ניתן ללמוד מגוון רחב של שפות תכנות מבלי לצאת מהבית. כל שעליכם לעשות להקליד כמה מילות חיפוש באינטרנט ולהירשם לקורס חינמי. כמו כן, קיימים קורסים המציעים בניית אפליקציות לציבור הרחב, ללא צורך ברקע וניסיון קודם.

בניית אפליקציה למתחילים

בניית אפליקציה למתחילים

בניית אפליקציה למתחילים – כך עושים זאת נכון

גם אם אין לכם רקע בתכנות, אין צורך להתייאש. אם אתם מוכנים להתמיד, להשקיע ולא להיכנע לקשיים בתחילת הדרך, תוכלו לראות במהרה את האור שבקצה המנהרה. אם אתם נמצאים לפני תחילתו של קורס בניית אפליקציה, אלה כמה טיפים שעשויים לעזור לכם:

להתחיל בלמידת שפת תכנות – חפשו כבר עכשיו קורסים מקוונים ללימודי תכנות. מומלץ להתחיל בלימודי שפה אחת ולאחר מכן לעבור לשפה הבאה. אם אתם מעוניינים בפיתוח אפליקציה, כדאי להתחיל עם Java. זוהי שפה קלה יחסית ללמידה והיא מונחית עצמים. השפה מיועדת במיוחד למפתחי אנדרואיד, אך גם אם אתם מתכווננים לפתח אפליקציות באייפון, תוכל Java לעזור לכם ללמוד את הבסיס. ברגע שתבינו את העיקרון הבסיסי מאחורי שפת התכנות, תוכלו להמשיך גם לשפות הבאות.

להתחיל מעבודות מזדמנות – לפני שאתם משקיעים את היכולות שלכם בפיתוח הרעיון הגדול שלכם לאפליקציה, כדאי להשתפשף קצת בתחום. ניתן להתאמן בפיתוח משחקים פשוטים או לבצע עבודות בלתי מורכבות ללקוחות אמתיים בשכר טרחה סמלי. אמנם לא תרוויחו כסף רב, אך הניסיון שתרכשו יהיה רב ומשמעותי לפיתוח שלכם. לאחר שאתם מרגישים שליטה מלאה בשפות תכנות, תוכלו לגשת לפיתוח הרעיון שלכם.

לבדוק את האפליקציה – כדי לבדוק אם הרעיון שלכם עובד באמת, הורידו את האפליקציה לטלפון הפרטי שלכם. בכל שלב בדקו אם פעולה מסוימת עובדת כראוי ועברו לפעולה הבאה. כמו כן, אל תהססו לבקש עזרה מהמשפחה והחברים בבדיקת האפליקציה. הזמן שתשקיעו כעת בבדיקת האפליקציה יחסוך מכם תלונות ופניות מלקוחות בעתיד.

להירשם לקהילה – כדי לקבל זכויות יוצרים על הרעיון שלכם ולצבור תאוצה בשוק, חשוב להירשם כמפתחים בפלטפורמה שבה תשווקו את האפליקציה. גם אם אינכם מתכנתים, כדאי שתרגילו את עולם כבר בשלב הזה לאפליקציה שעומדת להגיע.

לאחר שהסתיים שלב בניית אפליקציה עליכם לחשוב על דרך שבה תוכלו לפרוץ את שוק האפליקציות התחרותי. ראשית, כדאי להשקיע בעיצוב הכללי. ככל שהאפליקציה תהיה מושכת יותר וידידותית יותר למשתמש, כן תרחיבו ביתר שאת את מאגר הלקוחות שלכם.