גיבוי בענן – האם זה מתאים לכולם?

האמצעים האלקטרוניים הקיימים לרשותנו כיום, מאפשרים לארגונים להתגבר על סידור עודף המידע ההולך ומצטבר ולשמור אותו על שרתים. חברות בתחום הענן מציעות שירותי גיבוי ענן לכל הארגונים, כדי להבטיח גיבוי מלא במקרים שבהם נמחק מידע חיוני על ידי עובד החברה או במקרים שבהם עבר הארגון מתקפת האקרים מאסיבית. הגיבוי בענן מעניק ביטחון לבעל העסק, ביודעו כי גם אם מידע כלשהו נמחק מהמחשב ניתן יהיה לשחזרו.

גיבוי בענן

כיצד מתבצע גיבוי בענן

כאשר הארגון מסכם על שיתוף פעולה עם חברה המציעה שירותי גיבוי, הוא מפקיד את המידע הרגיש בידי חברה זו. החברה מצדה שומרת על אתיקה מקצועית ועומדת בתקני אבטחת המידע המחמירים ביותר. כל מידע המגיע למחשבי הארגון מועבר לשרתי החברה באופן מוצפן, כדי שבמהלך ההעברה לא יוכלו ההאקרים להשתלט על המידע הרגיש. מידע זה מאובטח גם באמצעות שם משתמש וסיסמה.

מדוע כדאי לגבות בענן?

גם בעידן הטכנולוגי שלנו ישנם אנשים שאינם מעוניינים לבצע גיבוי באמצעות שירותי האינטרנט. בעלי עסקים חוששים מדליפות מידע ומהשתלטות של האקרים, ואינם בוטחים בחברת גיבוי ענן שעומדת בכל תנאי האבטחה המחמירים. במקום זאת מעדיפים בעלי העסקים לגבות את המידע ברשת הפנימית או על כונן חיצוני. שיטה זו אמנם מגנה עליהם מפני ההאקרים, אך המידע עלול להיהרס במקרה שבו נגרם נזק לבניין עקב שריפה או רעידת אדמה. משום כך, גיבוי בענן מתאים לכל הארגונים שאינם חוששים מתקיפות האקרים ומעוניינים להבטיח גיבוי מלא של המידע הרגיש שלהם.

יתרונות גיבוי בענן

הביקוש לשירותי גיבוי בענן הולך וגובר בשנים האחרונות. ארגונים רבים רוצים להבטיח כי יוכלו לשחזר כל פיסת מידע רגיש וחיוני במקרה הצורך. אלה כמה מבין היתרונות הרבים של שיטת הגיבוי בענן:

  • גיבוי יומי – חברות הענן מספקות גיבוי יומי לכל המידע של החברה, ובעת צורך ניתן לשחזר את המידע כ-90 אחורה. גיבוי זה יעיל במקרה שבו בוצע שינוי בלתי רצוי בקובץ אשר גרם לשיבושים באתר או במערכות אחרות בחברה. השחזור מחזיר את הקובץ למצב הקודם שלפני השינוי, וכך ניתן לעבוד בצורה יעילה.
  • עבודה מכל מקום – גיבוי בענן מאפשר לבעלי החברה ולעובדיה לגשת למידע הארגוני מכל מקום – ממחשב אחר בחברה או מהמכשירים הניידים כדוגמת טאבלטים או מכשירים סלולריים. נגישות זו תורמת להתפתחותו של העסק ומאפשרת לעובדים לנהל את ענייני העסק גם כשהם נמצאים מחוץ למשרד.
  • סנכרון חד כיווני – שירותי הגיבוי מספקים סנכרון חד כיווני. כלומר, אם עובד מחק מסמך או קובץ במחשב הפרטי שלו, הוא לא יימחק בשרת החברה הנועד לגיבוי. באופן זה ניתן יהיה לשחזר את הקובץ.