גיבוי למחשב בשנת 2017

המחשב הוא מכונה מופלאה המאפשרת לנו לבצע פעולות שונות בקלות וביעילות – החל מפעולה פשוטה כמו שימוש במחשבון וכלה בפעולה מורכבת כמו בניית אתר. כל פעולה שאנו עושים במחשב יכולה להישמר בזיכרון העצום שלו, אך גם למחשב יש הגבלות משלו. אם לא ניזהר ולא נדאג לגבות את האינפורמציה שברשותנו, אנו עלולים לאבד אותה מסיבות רבות – כיבוי פתאומי של המחשב באמצע פעולה חשובה בעקבות הפסקת חשמל או פגיעה במחשב בגלל מזג אוויר קיצוני. על כל פנים, אם יש לכם אינפורמציה חשובה על המחשב, חשוב לגבות אותה.

גיבוי למחשב

גיבוי למחשב

5 דרכים נפוצות שבהן ניתן לבצע גיבוי למחשב

לא נעים לאבד עבודת סמינריון חשובה שעמלתם עליה במשך כמה חודשים בגלל מחשב שיצא מכלל פעולה, או לפגוע בתפקודו של אתר עקב ביצוע עדכון בעייתי. כאשר אתם עובדים על פרויקט חשוב, מומלץ לגבות אותו בכל יום. אלה כמה מבין הדרכים הנפוצות ביותר לביצוע גיבוי למחשב:

  1. ביצוע גיבוי בענן פרטי – סוג גיבוי זה נחשב לאחד הגיבויים המאובטחים והבטוחים ביותר, מכיוון שאתם לא צריכים לדאוג לו כלל. במקום להשגיח על הגיבוי באופן תמידי, אפשר להניח למקצוענים לבצע את העבודה. חברת שירותי הענן מספקת הגנה על המידע שלכם באמצעות הצפנה, המגינה מפני דליפות מידע והתקפות של האקרים. כמו כן, אם ביצעתם עדכון תוכנה והוא לא עבד יפה, תוכלו פשוט לבקש מצוות התמיכה לשחזר מגיבוי ולהחזיר את האתר למצב הקודם שמלפני העדכון.
  2. ביצוע גיבוי בענן ציבורי – מדובר בגיבוי אינטרנטי כמו ג’ימייל או דרופבוקס. שירותי הענן הציבוריים מאפשרים לכם לגבות מידע רב. עם זאת, הם נחשבים למאובטחים פחות מהענן הפרטי.
  3. גיבוי על דיסק און קי – הדיסק הקטן מספק לכם שפע של מקום לגיבוי קבצים גדולים. אם אתם חוששים מפני פריצות ופגיעה במידע שלכם או פוחדים שהמחשב הישן שלכם עלול לשווק חיים בכל רגע, תוכלו לגבות את המידע על הדיסק הקטן. כמו כן, מומלץ לשמור את הדיסק און קי בקרבת מקום, משום שהוא עלול ללכת לאיבוד בקלות.
  4. גיבוי בכונן חיצוני – כונן הגדול יותר מדיסק און קי וגם כולל נפח רב יותר להעלאת כמויות רבות של קבצים. כאשר אתם מבצעים גיבוי למחשב באמצעות כונן חיצוני, מומלץ לנתק אותו בסיום הגיבוי. כך תוכלו לשמור על הכונן מפני דליפה של תוכנות זדוניות.
  5. להדפיס את החומר – שיטה מיושנת במקצת, אבל עדיין עובדת. היתרון הבולט ביותר של הדפסת החומר הוא הגנה מפני האקרים. נוסף על כך, משתמשים לא מעטים עדיין טוענים כי קובץ מודפס נוח יותר לקריאה.

בין אם אתם בוחרים להשתמש בשירותי ענן פרטי ובין אם בשיטת ההדפסה הישנה והטובה, חשוב לדאוג לגבות על החומר שלכם על כל צרה שלא תבוא.