האם IOT באמת ישנה את העולם

דמיינו לעצמכם מציאות שבה רוב המכשירים ברשותכם הם מכשירים חכמים, כל כך חכמים שהם מסוגלים לתקשר אחד עם השני ואפילו לתקשר עמכם. נשמע מופרך? נשמע חלומי? נשמע רחוק? חשבו שנית, משום שהמציאות הזו כבר ממש כאן ומתפתחת לה בהדרגה.

 

IOT הטכנולוגיה שתשנה את העולם

האם IOT באמת ישנה את העולם

כדי להמחיש לכם את המציאות בה מכשירים יוכלו לתקשר אחד עם השני נסו לתאר את אחד מהתרחישים הבאים:

  1. אתם הלכתם לעבודה לחוצים מכך שבנכם בן ה-11 נותר חולה לבדו בבית ולא היה באפשרותכם להישאר עמו ולטפל בו. לפתע, כאב הראש מתחזק ועולה לו החום. ואתם יודעים זאת עוד לפני שהוא צלצל להתריע משום שהמדחום שלח לכם הודעה ישירות לנייד. בנוסף, לאחר זיהוי הטמפרטורה, המזגן בבית משנה את החום ומגביר את סירקולצית האוויר כדי להפחית את נוכחותם של חיידקים. לא רק זאת, אלא גם שהסבתא הוזעקה לבית על מנת להישאר עם הילדון החולה עד שתמהרו לחזור לבית.
  2. אתם ישובים לסעודת הערב ותוהים מה מצב המצרכים במקרר משום שכבר חלף שבוע מאז הפעם האחרונה שיצאתם אל מסע הקניות, כשבהמשך אתם מקבלים הודעה מהמקרר כי רשימת המוצרים האהובה עליכם אוזלת. אל דאגה, המקרר כבר ביצע רכישה אונליין מהסופרמרקט הנגיש והמשתלם ביותר.
  3. תרחיש סעודה נוסף (מתנצלים בפני כל הקוראים הרעבים, אנחנו לגמרי מזדהים) שבו אתם יושבים לאכול ארוחת ספגטי משובחת ונהנים לעיסה במזלג המסתובב החכם שלכם. בסוף הארוחה המזלג כבר ידאג לחשב לכם באיזו מהירות אכלתם, כמה לעיסות לעסתם וימליץ לכם על תכנית לשיפור הרגלי צריכת המזון במקרה שיאתר שהרגלי האכילה שלכם, ובכן, הם לא בריאים במיוחד. (אימא, אל תדאגי, גם כשאני לא בבית, מתבצע פיקוח אחר האוכל).

לסיכום, INTERNET OF THINGS, הינה טכנולוגיה מתוחכמת המאפשרת לחפצים להתחבר אל רשת האינטרנט וכך להעביר, לנתח, לעבד ולאסוף מידע. נכון, דומה מאוד לשימוש שאנו עושים עם האינטרנט. המכשירים יכולים לתקשר אלו עם אלו, אבל יתרה על כך, הם מסוגלים לתקשר גם עמכם. השימוש הנפוץ ביותר של ה-IOT הוא כרגע בתחום הרפואה, ומאפשר לרופאים לעקוב ולנתר אחר המדדים הפיזיים של מטופלים שונים למשל.