כך תפתחו אפליקציה מצליחה בלי הרבה מאמץ

בעולם שבו המכשירים הסלולריים הקטנים שולטים ביד רמה, רבים מתעניינים בפיתוח אפליקציות. עבור אפליקציה טובה שבנויה היטב ניתן להרוויח כסף רב, ולכן אנשים רבים מעוניינים להתמקצע בתחום. כיום קיימים קורסים רבים המציעים לימודי פיתוח אפליקציות לאייפון ולאנדרואיד, אך ישנם אנשים המעדיפים ללמוד לבד את התחום – בין אם במטרה לחסוך בהוצאות הכספיות ובין אם בגלל הצורך ללמוד הכול באופן עצמאי.

כך תפתחו אפליקציה מצליחה בלי הרבה מאמץ

דגשים עבור פיתוח אפליקציות

אלה כמה דגשים שיעזרו לכם לפתח את האפליקציה בכוחות עצמכם:

  • בדיקת היכולת הלימודית – כדי לפתח אפליקציה באופן עצמאי יש צורך להשקיע שעות על גבי שעות בלימוד שפות תכנות. אם אין לכם רקע בתחום, תידרשו להשקיע מאמץ רב כדי “להיכנס לראש” של שפות התכנות ולהבין את העיקרון הכללי. אתם מכירים טוב את עצמכם, ולכן תוכלו להעיד על עצמכם אם אתם טיפוסים בעלי משמעת עצמית המסוגלים לשבת במשך שעות ארוכות וללמוד חומר חדש ובלתי מוכר. אם לא, אין סיבה להתייאש. קיימים קורסים שונים ולימודי פיתוח אפליקציות שיוכלו להכניס אתכם לעניינים במהירות.
  • ללמוד שפות תכנות רלוונטיות – אפליקציות למכשירים שונים בנויות על שפות תכנות מגוונות, כך שעליכם להחליט איזה סוג אפליקציות אתם רוצים לפתח. כך למשל, אם אתם מעוניינים לפתח אפליקציות לאייפון, עליכם ללמוד שפת תכנות שנקראת Objective C. כמו כן, כדי לייעל את יכולות הפיתוח שלכם, מומלץ ללמוד שפות תכנות כמו Java ו-C++.
  • להצטרף לקהילה – גם כאשר אתם לומדים לפתח את האפליקציות באופן עצמאי, דעו כי אתם לא לבד. כדי לייעל את הלימוד ולבחון את כישוריכם, תוכלו להצטרף לקהילת מתכנתים בקוד פתוח כבר כמתכנתים מתחילים. בקהילות השונות פועלים בעלי תפקידים רבים כמו בודקי תוכנות, מעצבים או מתכנתים.
  • התחילו בעבודות קטנות – כדי להשתלב בתחום הפיתוח דרוש ניסיון. אם אין לכם אותו, תוכלו לצבור אותו אט אט באמצעות ביצוע עבודות כפרילנסרים. בהתחלה השכר שלכם לא יהיה רב, וייתכן שתרגישו כי אתם עובדים בחינם. אך ככל שיחלוף הזמן, תהפכו למתכנתים מנוסים יותר ותוכלו להרוויח כסף רב.

לזכור כי מאחורי המשתמש עומד אדם

כשאתם מפתחים אפליקציות זכרו כי אתם מפתחים אותם עבור משתמשים מן השורה. כך, כל אפליקציה שתפתחו צריכה “לדבר” אל המשתמשים. כלומר, האפליקציה צריכה להיות נוחה לשימוש, כך שגם משתמש שאין לו רקע במחשבים יוכל להשתמש בה, ולכלול עיצוב מרהיב ואיכותי שיעודד את המשתמש להורידה. לגבי עיצוב חוויית משתמש תוכלו להתייעץ עם קהילת המתכנתים שאליה אתם רשומים, במטרה להפוך את האפליקציה שלכם לוויראלית בסופו של דבר.