מהי חווית משתמש טובה?

יש לכם רעיון לאפליקציה שתשנה את העולם ואת דרך החשיבה של הסובבים אתכם? כדי להגיע אל התוצר הסופי יש צורך לעבור דרך ארוכה – החל מפיתוח ותכנון הרעיון עצמו ועד לפנייה למתכנתים המקצועיים. כמו כן, עליכם להתמודד עם השוק האכזרי של האפליקציות. משתמשים רבים מוחקים אפליקציות לאחר שימוש אחד בלבד, ואחרים יכולים להוריד את האפליקציה אך לא להשתמש בה לאורך זמן. כאשר מתכננים את האפליקציה המתאימה, יש צורך להביא בחשבון את הנושא של חוויית משתמש UX.

מהי חווית משתמש טובה?

טיפים ליצירת חוויית משתמש טובה

פיתוח אפליקציות לאייפון אינו עניין פשוט. אלה כמה טיפים שיעזרו לכם להשאיר את האפליקציה במכשיר הסלולרי הקטן של המשתמשים ולהשתמש בה בחיי היום יום:

  • אפליקציה קלה לשימוש – חשוב לספק לבעלי האייפונים ממשק נוח וקל לשימוש. כך שהאפליקציה שלכם תהיה מובנת לאיש המחשבים כמו גם לטכנופוב הגדול ביותר בארץ.
  • אפליקציה מעוצבת – כאשר אתם בונים את האפליקציה שלכם, חשוב להקפיד על העיצוב. בחרו את המעצב הטוב ביותר ובנו יחד עמו את האפליקציה שתמשוך את לב המשתמשים. זו יכולה להיות אפליקציה צבעונית וססגונית, או אפליקציה שיש בה צבעים רגועים המותאמים בטוב טעם.
  • גלישה בטוחה – משתמשים לא מעטים מוותרים על התקנת אפליקציה, מכיוון שהיא דורשת מהם לאשר חשיפת מידע פרטי. מומלץ לספק לגולשים אפליקציה בטוחה.
  • לא להציף בהתראות – מטרת ההתראות היא להעלות את המודעות לאפליקציה ולהעניק להם מידע חיוני. עם זאת, חשוב שלא “להפציץ” את המשתמשים במידע. אם ניתן, נסו להסתפק בהתראות בתדירות של פעם או פעמיים בשבוע.
  • מהירות הגלישה – היום קיימת דרישה לאספקת שירות מהיר. גולשים עלולים להתייאש במהירות מאפליקציה הנטענת באטיות, ולהוריד אותה בסופו של דבר. ודאו כי האפליקציה שלכם עולה במהירות ומספקת את המידע או השירות הנוח לגולש.
  • להתאים את האפליקציה לקהל היעד – עוד בשלב התכנון של האפליקציה חשוב לקבוע מיהו קהל היעד שלכם. בהתאם לכך, תוכלו לפתח את האפליקציה שלכם מבחינת עיצוב או השימוש בממשק.

דברים שכדאי לדעת על אפליקציות לאייפון

אנשים רבים מתעניינים בנושא פיתוח אפליקציות לאייפון ולא בכדי. לפיתוח זה כמה יתרונות משמעותיים. ראשית, מכשיר האייפון נחשב למכשיר מאובטח. מערכת ההפעלה שלו (iOS) היא מערכת המתוכנתת בקוד סגור, ומשום כך היא נחשבת למאתגרת יותר לפריצה. שנית, השימוש באייפונים נפוץ בעיקר במדינות מפותחות. משום כך, אם אתם מתכוונים לפתח אפליקציות למכשירים מסוג זה, דעו כי תזכו ללקוחות מבוססים וקבועים. ולבסוף, כמפתחים אתם יכולים להירשם לקהילת המפתחים ולקבל את כל העזרה הדרושה לכם בתחילת הדרך.