מערכת ERP לעסקים קטנים

מערכת ERP היא למעשה מערכת המיועדת לעזור לעסקים קטנים ובינוניים לנהל תהליכים שונים כמו עניינים פיננסיים, תכנון מוצרים, תהליכי ייצור של מוצרים, ניהול המלאי או ניהול לקוחות. תוכנת ERP מסייעת לארגונים הקטנים לצלוח את השוק התחרותי ולפעול במיומנות ובמקצועיות שאינה מביישת ארגון גדול. אז אם אתם רוצים לפתוח עסק חדש, חשוב לבחור מערכת מתאימה.

מערכת ERP לעסקים קטנים

איך לבחור מערכת ERP לעסקים קטנים

כיום קיימות מערכות רבות שנועדו לעזור לכם בניהול העסק. אלה כמה דגשים שיעזרו לכם לבחור את המערכת המתאימה עבורכם:

  • אין מערכת מושלמת – סביר להניח שלא תמצאו מערכת המתאימה במאה אחוזים לכל דרישותיכם. לפיכך, נסו להנמיך ציפיות ולבחור מערכת שמספקת פתרונות עבור מרבית הבעיות שלכם – בין אם מדובר בניהול נכון של החשבוניות או במעקב אחר לקוחות.
  • לבחור ספק – מאחורי כל תוכנה לניהול עסק עומד ספק. כאשר אתם בוחרים ספק, ודאו כי מדובר בספק שרכש לעצמו שם בשוק. הספק צריך להיות אמין ומקצועי, לדבר אליכם בגובה העיניים ולהיות זמין במשך רוב שעות היממה כדי לספק תמיכה טכנית כשמתעורר הצורך.
  • לבחון את הצעת המחיר – בקשו מהספקים לקבל הצעת מחיר רלוונטית. אל תפנו ישירות לספק המציע את המחיר הזול ביותר. הפעילו שיקול דעת: ייתכן שהמחיר הגבוה יחסית של המערכת מעיד על מקצועיות ועל שירות אמין שאותו יכולה החברה התומכת במערכת לספק במשך 24 שעות ביממה. בחנו גם את השירותים הנלווים שמציע הספק. האם הם רלוונטיים לעסק שלכם? האם ההשקעה עבורם משתלמת?
  • לתכנן לטווח הקרוב – בעלי עסקים לא מעטים חושבים לטווח הרחוק, ובהתאם לכך שואפים להגיע למקום שבו ירצו להיות בעוד כמה שנים טובות. אך כדי להשיג את המטרות הרחוקות, יש צורך להגיע קודם למטרות הקרובות. דבר זה מתבטא גם בבחירת מערכת ERP. בחרו מערכת שתעזור לכם להגיע ליעדים שהצבתם לעצמכם עבור השנה-שנתיים הקרובות, ולאחר מכן תוכלו להחליט אם להרחיב את השירותים או להחליף מערכת.
  • מערכת ידידותית – בחרו מערכת שנוח ונעים לעבוד אתה. לא לכל העובדים שלכם יש תואר במחשבים, ולכן חשוב שהמערכת תספק ממשק ידידותי למשתמש, על מנת למנוע סיבוכים ועיכובים במהלך העבודה.

יתרונותיה של מערכת טובה

מעבר לכך שעל מערכת ERP לעסקים קטנים לענות על מרבית דרישותיכם המקצועיות, עליה גם להיות מותאמת לעידן הטכנולוגי. מערכת ERP טובה היא מערכת בעלת ממשק אינטרנטי, כך שכל עובד יוכל לגשת למשתמש הפרטי שלו מכל מקום. כמו כן, מומלץ לבחור במערכת המותאמת לנייד או שיש לה אפליקציה שניתן להוריד, כדי שתוכלו להיות בעניינים גם אם אתם נמצאים מחוץ למשרד.