מציאות רבודה לאפליקציה ויראלית

כל מי שעוסק בתחום פיתוח אפליקציה חולם שהאפליקציה שלו תהפוך לוויראלית. בעלי עסקים רבים מעוניינים למשוך אליהם כמה שיותר לקוחות שישתמשו באפליקציה, יורידו תכנים, ירכשו מוצרים וימליצו עליה ללקוחות אחרים. כדי להפוך אפליקציה לוויראלית חשוב לבצע כמה פעולות כמו סקר שוק, לדאוג לעיצוב טוב ולהתאים את האפליקציה לקהל היעד. אך גורם משמעותי שיכול לעזור לפרסום האפליקציה הוא שילוב של מציאות רבודה.

מציאות רבודה לאפליקציה ויראלית

כיצד מסייעת מציאות רבודה לאפליקציה ויראלית

מציאות רבודה היא למעשה טכנולוגיה מתקדמת המשלבת אלמנטים ויזואליים עם הסביבה האמתית באותו הרגע. באמצעות אפליקציית מציאות רבודה ניתן, לדוגמה, לקבל נתונים שונים על המקום שבו אנו נמצאים, כגון מהי הטמפרטורה הממוצעת בחוץ או היכן יש חנייה פנויה. בזכות הנתונים בזמן אמת שיכולה לספק מציאות רבודה, ניתן לפתח אפליקציה בתחומים שונים. אפליקציה שתעזור לאנשים בזמן אמת וכתוצאה מכך תהפוך בסופו של דבר לוויראלית.

תחומים שבהם ניתן להשתמש במציאות רבודה

אלה כמה דוגמאות לאפליקציות עזר שאפשר לפתח במציאות רבודה, ובכך לעזור למשתמשים להתמצא בסביבה הקרובה:

  • אפליקציה לסטודנטים לארכיטקטורה – סטודנטים הלומדים ארכיטקטורה ואדריכלות נוף באחד מהמוסדות להשכלה גבוהה בארץ ובעולם, יוכלו ללמוד רבות מאפליקציה המספקת מידע על בניין מסוים. אם המטרה היא לבנות בניין, יכולים הסטודנטים להיעזר באפליקציית מציאות רבודה כדי לקבל את הרעיון הכללי של מראה פנים הבניין לאחר תכנונו ובנייתו באמצעות סרטוטים תלת ממדיים.
  • עזרה לרופאים – אפליקציות יכולות לעזור לרופאים בזמן אמת. כך למשל, במהלך ניתוח יכול הרופא לקבל נתונים על החלולה כמו לחץ דם או דופק. הנתונים המהירים שמספקת המציאות הרבודה מאפשרים למנתח לפעול במהירות במקרה של הידרדרות במצבו של החולה במהלך הניתוח.
  • קניות וירטואליות – ישנם אנשים שחוששים להזמין מוצרים שראו בקטלוג, ולא בכדי. הם אינם מוכנים לשלם עבור מוצרים שראו בתמונה ושאין להם יכולת לבחון אותם מקרוב. אפליקציה יכולה להפוך לוויראלית אם היא תאפשר למשתמשים “לראות” את פנים המוצר בקטלוג בעזרת הדמיה תלת ממדית.
  • אפליקציה לימודית – רעיון לשימוש בתחום מציאות רבודה לאפליקציה ויראלית יכול להגיע מתחום החינוך, בייחוד אם היא תעזור לתלמידים בלימוד חומר חדש. כך, תלמידים בשיעורי ביולוגיה יוכלו להיעזר בהדמיה תלת ממדית כאשר הם לומדים על התא או על איבר כלשהו בגוף האדם, וכך לקבל המחשה ויזואלית הקרובה למציאות.
  • עזרה לנהג – במהלך הנסיעה זקוק הנהג לאינפורמציה מרובה על הסביבה שבה הוא נוהג, כדי שיידע לתכנן את מסלולו בהתאם. אפליקציית מציאות רבודה יכולה לסייע במהלך הנהיגה, לספק נתונים על תנאי הדרך ומצב הכביש והימצאותן של תחנות דלק באזור.