מערכת לניהול רצפת ייצור עבור המפעל שלך

ניהול רצפת ייצור הוא אחד הנושאים החשובים המרכיבים כל מפעל – קטן או גדול. חשוב לעקוב אחר פס הייצור מבחינת היבטים שונים כמו מעקב אחר דרישות הספקים, אספקת חומרי גלם איכותיים, מעקב אחר מוצרים פגומים, מעקב אחר פעולות העובדים והימצאותם במפעל או מעקב אחר הזמנות פתוחות. מערכת לניהול רצפת הייצור מסייעת בהגדלת התפוקה של כל מפעל ומפעל.

מערכת לניהול רצפת ייצור במפעל

מערכת לניהול רצפת ייצור במפעל

מדוע כדאי לרכוש מערכת ניהול רצפת ייצור

למערכת לניהול ייצור יתרונות רבים, אלה כמה מהבולטים שבהם:

מעקב אחר הייצור – באמצעות המערכת לניהול ייצור ניתן להנפיק את המידע ההכרחי עבור הסחורה הרלוונטית. ניתן להפיק דוחות שונים כמו דוח על מספר הפריטים שנפגמו במהלך הייצור, דוח על כמות הפריטים שיוצרו בהצלחה, דוח על כמות הפריטים שהייתה בפס הייצור בסך הכול וכדומה.

מעקב אחר מכונת הייצור – מערכת הניהול מאפשרת לעקוב אחר התפוקה הכללית של מכונת הייצור ולקבל מידע על תפקודה השוטף. ניתן לקבל נתונים על הפסקות חשמל, הפסקת פעילות המכונה מסיבות שונות, תקלות מכניות במכונה או מהירות הייצור שלה.

ניהול לקוחות – אחת הכלים שמספקת המערכת הוא ניהול קשרי לקוחות. ההתנהלות במפעל ייצור מתבטאת בשיחות תכופות עם הספקים המזמינים מוצרים שונים. כדי לדעת איזה ספק שייך לאיזו חברה ולתעד את כל הפעולות שבוצעו, ניתן להשתמש בתוכנה לניהול רצפת ייצור. התוכנה מאפשרת לאיש מכירות או למהנדס לתעד את השיחה שלו עם הלקוח, כדי לשמור על רמת שירות תקינה.

מעקב אחר העובדים – ניתן לעקוב אחר עבודתם של העובדים באמצעות מערכות שונות המוטמעות בתוכנה כמו מערכת לניהול משימות. מערכת המשימות מספקת מידע אישי על כל עובד ועובד במפעל הייצור, תפקידו, המחלקה שאליה הוא שייך והמשימות שעליהן הוא אחראי. מנהל הייצור יכול לעקוב אחר העובדים, לבחון אילו עובדים מייחסים חשיבות רבה לעבודתם ואילו עובדים אינם עומדים במשימות, ולפעול בהתאם לצורך.

השגת יעדים – תוכנת הניהול מספקת למנהל הייצור את התמונה הכללית של מצב העסק ומקלה עליו בהשגת יעדים ישנים ובהצבת יעדים חדשים במטרה לפתח את מפעל הייצור.

מי אחראי על המערכת

האחריות על מערכת ניהול רצפת ייצור מוטלת על מנהל אחד או יותר, בהתאם לגודל המפעל ולדרישותיו. מנהל רצפת ייצור עובר על פי רוב הכשרה מיוחדת שמעניקה לו את היכולת לנהל את עובדי המפעל והייצור המבוצע בו. הכשרה זו יכולה להיות לימודי תעודה בפקידות או תואר ראשון בניהול משאבי אנוש או בתעשייה וניהול. על מנהל מפעל ייצור לדעת כיצד יש להתנהל מול העובדים מצד אחד, ולנהל את מהלך ייצור הפריטים מצד שני.