פיתוח אפליקציות לאייפון: רעיון חדש נולד

גם לכם זה קרה. התעוררתם יום אחד בבוקר והבנתם שבמהלך הלילה חלמתם על האפליקציה שתשנה את העולם. אולי בהתחלה חשבתם שזהו רק חלום, אך ככל שהרביתם להרהר בכך, המחשבה על הרעיון החדש לא נתנה לכם מנוח, עד אשר החלטתם לעשות צעד אחד קדימה ולפתח את הרעיון שלכם. כעת נותר לכם לפתח תוכנית פעולה מסודרת.

 

פיתוח אפליקציות לאייפון: רעיון חדש נולד

פיתוח אפליקציות לאייפון: רעיון חדש נולד

 

מה עושים כשהרעיון בוער בעצמות

כשאתם מעוניינים לעסוק בתחום כמו פיתוח אפליקציות לאייפון, עליכם לבחון את הרעיון שלכם מקרוב. מהו הערך המוסף שאותו אתם מתכוונים לתת למשתמשים שלכם? כיצד תתרום האפליקציה למשתמשים? תחסוך בזמנם היקר? תעניק להם גישה נוחה יותר למידע? לאחר מכן, מומלץ להביא במחשבון כמה דברים:

  • להכיר את האפליקציות של אפל – בניית אפליקציה לאפל דורשת היכרות עם App Store. כך שגם אם אין לכם אייפון משלכם, זה הזמן להשאיל אחד מחבר או מקרוב משפחה ולהוריד קצת אפליקציות. התחילו להשתמש באפליקציות, התרשמו מהעיצוב והידידותיות שלהן למשתמש.
  • מהי האפליקציה המובילה – כאשר אתם בוחנים את שוק האפליקציות, חשוב לבחון אילו מבין האפליקציות הן המבוקשות ביותר בשוק. כך תוכלו לדעת איך לכבוש את השוק ברגע שהאפליקציה שלכם תעלה לאוויר.
  • נרשמים כמפתחים – כאשר אתם מעוניינים לפתח אפליקציות, חשוב להירשם כמפתחים ב-App Store. אינכם מוכרחים להיות מתכנתים כדי לעשות זאת, אך חשוב שתהיו ידועים בקרב הקהילה של גוגל.
  • למצוא את האיש הנכון – ואם כבר מדברים על תכנות, כדאי שתמצאו מתכנת מנוסה שעמו תוכלו לעבוד על האפליקציה שלכם. זאת משום שבשוק העבודה נמצאים מתכנתים רבים, אך לא כל מי שקורא לעצמו מתכנת מציע שירותים תכנות מקצועיים.
  • חושבים על עיצוב – אם אתם מעוניינים בכך שיותר ויותר אנשים יורידו את האפליקציה שלכם, חשוב לדאוג לעיצוב מתאים.

הכלים הדרושים לפיתוח אפליקציה

פיתוח אפליקציות לאייפון דורש שימוש בכלים שונים. אחד הכלים הבולטים מבניהם הוא מחשב MAC, מכיוון שזהו המחשב אשר עליו פועלת מערכת ההפעלה המתאימה לפיתוח אפליקציות עבור האייפון. כמו כן, במוקדם או במאוחר תזדקקו למכשיר אייפון לא רק כדי לבדוק את כלל האפליקציות הקיימות בשוק, אלא גם את האפליקציה שלכם אשר נמצאת בפיתוח.